Чорні плями, які раптово починають з'являтися на помідорах, стеблах чи листі томатів - це тривожний сигнал. До нього варто поставитися серйозно й почати діяти без зволікань. Про це повідомляє "Сад та город".

Людина, яка обробляє помідори. Фото: youtube

Якщо ви помітили, що ваші томати починають чорніти, це може свідчити про розвиток різних хвороб рослини. Серед найпоширеніших захворювань, якими можуть уражатися помідори - гниль, фітофтора, пересихання ґрунту, некроз стебла та плямистість.

"Ці хвороби часто виникають через помилки в агротехніці, зараження сусідніх культур або несприятливі погодні умови. Щоб уберегти рослини, важливо не забувати про профілактичні заходи - а також знати, які дії слід вживати при кожному конкретному захворюванні", - зазначають експерти.

Сіра гниль

Популярні новини зараз

Не вважається поборами: школам дозволили брати гроші з батьків – за які послуги

Отримають бронювання на всіх співробітників: кому надали масштабний захист від мобілізації

Гроші доведеться повертати: ПФУ попередив про неточності з виплатами

Пенсію можна збільшити в рази навіть без додаткового стажу: українцям підказали лайфхак

Показати ще

Ця хвороба часто вражає пасльонові культури за умов високої вологості, рясних опадів і прохолодних туманів - саме такі умови створюють сприятливе середовище для розвитку шкідливих грибків. При зараженні на плодах починають з'являтися чорні крапки, тож уже до середини літа необхідно обробити рослини фунгіцидами для їхнього знезараження.

Замість хімічних засобів можна використовувати й народні методи - наприклад, настій із тертого часнику та води у співвідношенні 30 грамів на 10 літрів рідини.

Часник. Фото: скрін youtube

Фітофтороз

Фітофтороз залишається однією з найпоширеніших проблем, із якими стикаються томати в літній період. Під час розвитку цього захворювання внутрішня сторона листя набуває сірого відтінку, а на зовнішньому боці з'являються бурі плями. Хвороба розвивається дуже швидко, тому важливо своєчасно вживати заходів.

Рослини слід обробляти сольовим розчином або 1%-ною бордоською рідиною, приготованою на основі вапна та мідного купоросу. Не рідше двох разів на місяць томати також варто обприскувати поліхлором або хлорокисом міді - у дозуванні 20 грамів на одне відро води.

Вершинна гниль

Протягом вегетаційного періоду помідори можуть страждати від безлічі захворювань - одне з них, що проявляється під час формування плодів, називається вершинною гниллю. Цей недуг здатний уражати всю рослину, але найчастіше страждають саме плоди. Найчастіше причиною хвороби стає нестача кальцію в ґрунті.