Усадка тканини може зіпсувати улюблений одяг після одного прання. Але цього можна легко уникнути, якщо знати прості правила.

Коли натуральні тканини, як-от бавовна, льон чи вовна, стикаються з гарячою водою або сушкою при високій температурі, вони стискаються та втрачають форму. Найбільше страждають речі з бавовни — вони швидко "сідають" навіть після одного циклу прання, пише Real Simple.

Щоб цього не сталося, періть бавовняні речі у воді до 30°C, краще обирайте "делікатний" режим і зменшуйте оберти віджиму. Уникайте сушарки — краще сушити речі природнім способом, розклавши їх на горизонтальній поверхні. Особливо це важливо для вовни чи трикотажу.

Прання одягу. Фото: скрін youtube

А якщо річ усе ж зменшилась — змочіть її холодною водою, розкладіть на рушник і акуратно потягніть до попереднього розміру. Зафіксуйте її, наприклад, книгами, й залиште сушитись.

Популярні новини зараз

Обмежено придатних відправляють на передову: хто вирішує долю військовослужбовців

Навіть ТЦК не зацікавить: які хвороби звільняють від мобілізації

Продаж квартири обернеться фінансовим шоком: в Україні встановили нові податки на нерухомість

Мобілізація чоловіків похилого віку: чи припинять виплачувати пенсію

Показати ще

Перед купівлею обов’язково читайте етикетку - змішані тканини з еластаном рідше дають усадку. Вибирайте одяг із приміткою "попередньо усаджений" — це додатковий захист.

Бавовна, вовна та віскоза мають найбільший ризик зменшення. Тому краще їх прати вручну або з максимальною обережністю. Льон і шовк також вимагають делікатного догляду.

Прання. Фото: скрін youtube

Одяг, як і люди, потребує турботи. Дотримуйтесь простих порад, і ваші речі служитимуть довше, не втрачаючи форми та краси.

Раніше ми повідомляли, не встиг випрати: светр із "секонду" став для хлопця справжнім жахіттям.

Ягідні плями більше не проблема: лайфхак, який врятує одяг за секунди – і без витрат - детальніше на Знай.ua.

Нагадаємо, як зрозуміти, що ваша пральна машина погано пере одяг?