Блискуче, м’яке та пружне волосся — мрія багатьох. Але сучасні звички часто псують його стан.

Щоденне використання плойок, фенів, фарб, хлорована вода, сухе повітря, погане розчісування — усе це з часом руйнує структуру волосся, пише Real Simple.

Перші тривожні сигнали легко помітити, що пасма стають тьмяними, втрачають блиск і пружність. Це означає, що вони втратили вологу. Якщо ж волосся ламається навіть від легкого дотику — це свідчить про серйозне пошкодження. У такому випадку допоможуть зволожувальні маски з кератином, натуральними оліями та гіалуроновою кислотою.

Волосся / фото: Pixabay

Кінчики часто розшаровуються та стоншуються. Їх потрібно регулярно підстригати — кожні 6–8 тижнів. Після миття варто наносити незмивні сироватки чи олії. Якщо ж волосся постійно сплутується, це означає, що кутикула стала шорсткою. У догляді мають з’явитись засоби з білками шовку або пантенолом.

Популярні новини зараз

Стара проводка - нова напруга: чи витримає побутова техніка перехід на 230 В

Змусять погасити борг та ще доплатити: комунальники готують удар по неплатниках

Важливе нагадування для кожного: пенсіонерам поставили жорсткі умови

Залишимось без їжі: Україну накриє небезпечна спека та посуха вже влітку, що обіцяє прогноз погоди

Показати ще

Ще одна проблема — волосся наче не росте. Насправді воно обламується на довжині. Щоденне зволоження та відмова від агресивного розчісування допоможуть зберегти довжину. Відчуття жорсткості або "хрусту" після миття — сигнал про глибокі ушкодження. Тут знадобляться інтенсивні маски або професійний догляд у салоні.

Волосся, шампунь / фото: Pixabay

Цікаво, що й корисні засоби можуть зашкодити. Надлишок білків у догляді робить волосся ламким. Важливо чергувати білкові маски зі зволожувальними та чітко дотримуватись інструкцій.

Ще одна ознака виснаження — неслухняне, "втомлене" волосся, яке не тримає укладку. Дайте йому перепочити — обирайте легкі муси, м’які шовкові резинки та наволочки.

Щоб врятувати зачіску, потрібно менше шкідливих дій і більше уваги. Обирайте якісні засоби з натуральними компонентами, не забувайте про масаж голови й регулярні стрижки. Здорове волосся — це результат любові до себе.

Миття волосся. Фото Freepik

Загальний догляд не обов’язково має бути дорогим - іноді достатньо витратити лише 150 гривень, щоб побачити зміни, а професійні маски коштують близько 650 гривень.

Раніше ми повідомляли, тонке, густе чи кучеряве: як часто треба підстригати різні типи волосся?

Як харчування впливає на здоров'я волосся: 8 несподіваних факторів, які можуть спровокувати облисіння - детальніше на Знай.ua.

Нагадаємо, несподіваний інструмент для нейтралізації сивини: какао - це не лише смачний напій.