Брехню розпізнати легше, ніж здається. Для цього достатньо звернути увагу на одне слово у відповіді.

Американський адвокат Джефферсон Фішер, фахівець із судових дебатів, пояснив простий спосіб виявлення неправди. За його словами, брехуни часто використовують різкі узагальнення на кшталт "ніколи" або "завжди". Саме ці слова юрист називає "сигналами брехні". Якщо хтось одразу каже - "Я ніколи такого не роблю", варто насторожитися, пише New York Post.

Фішер наводить приклад - коли людину питають, чи писала вона повідомлення за кермом, і та відповідає, що ніколи не пише за кермом, але це може бути брехнею. Адже майже кожен бодай раз порушував це правило.

Розмови по телефону за кермом. Фото Freepik

Ще одна ознака неправди — занадто швидка відповідь. Якщо хтось одразу "випалює" відповідь без паузи, це може свідчити про те, що репліка була заздалегідь підготовлена. Адвокат радить у таких випадках перепитати повільно. Це часто змушує людину пом'якшити відповідь — і тоді правда виходить назовні.

Популярні новини зараз

Пенсії підвищаться майже на 600 гривень: у кого та за якої умови

Українців стривожили податком на пенсію: кому доведеться платити

Показники лічильників не прийматимуть: платити доведеться за іншим принципом

Відстрочки не буде: хто скоро опиниться під мобілізацією в Україні

Показати ще

Цікавий факт - за дослідженням Університету Твенте, брехня впливає не лише на стосунки, а й на самопочуття. Люди, які збрехали хоча б раз на день, мали нижчу самооцінку. Зокрема, 22% збрехали заради себе, 8% — щоб когось захистити, а 69% запевняли, що взагалі не брехали. Але саме ті, хто згадав про обман, почувалися значно гірше.

Сумний хлопець

Тож наступного разу, коли почуєте "я завжди" або "я ніколи" — краще поставте ще одне питання. І пам’ятайте, що щирість не потребує гучних слів.

Раніше ми повідомляли, чому чоловіки та жінки по-різному реагують на зраду партнера?

Кохає, але не так, як раніше: чому може згаснути іскра у стосунках - детальніше на Знай.ua.

Нагадаємо, шокуюча правда дослідження: жінки більше думають, тому мають спати довше.