Напевно, ви чули від бабусі чи мами: "Не свисти в будинку – грошей не буде!" Ця заборона передається з покоління в покоління, і багатьом вона знайома з дитинства. Але звідки взагалі пішло це повір'я?

Наші пращури вірили, що свист пов'язаний з вітром, а вітер забирає все хороше, в тому числі і гроші. Ще вважалося, що свист може залучити до будинку нечисту силу чи розгнівати домового. А якщо хтось насвистує в приміщенні – чекай на біди чи фінансові втрати.

Безліч таких вірувань виникло ще за язичницьких часів, коли люди боялися злих духів, і свист сприймався як щось, що порушувало гармонію і приваблювало неприємності.

Забобони, фото pulse-uk

Але що з цього приводу каже церква?

Священик ПЦУ Олексій Філюк запевняє у відео на YouTube: жодної містики тут немає. Якщо людина не працює, не заробляє – звісно, ​​грошей не буде. Але свист тут абсолютно ні до чого. Він на фінанси аж ніяк не впливає.

Популярні новини зараз

Українцям нагадали про податок на карткові перекази: де межа між подарунком і доходом

Гороскоп на сьогодні, 9 травня: несподівані новини, внутрішні конфлікти і шанс усе змінити

Ухилянтам готують потужний удар: які покарання задіють

Ухилянтів дістануть за кордоном: ТЦК вдарять несподівано

Показати ще

Проте батюшка все ж таки додає: свист у будинку – це просто неввічливо. Отже, якщо хочеться насвистіти улюблену мелодію, краще зробити це на вулиці.

Також не варто приймати всі забобони на віру. Хоча деякі традиції мають коріння в давнину, важливо пам'ятати, що такі речі, як здоров'я, успіх і щастя, в першу чергу залежать від наших власних зусиль, а не від дрібниць, таких як свист у домі.

Нагадаємо, "Це жах": на поминальні дні роми спустошували цвинтарі в Україні та мішками вивозили їжу

Раніше ми писали про те, чи можна рубати дрова в неділю: священик пояснив правила

Читайте також про святий чизбургер: український митрополит потрапив на "заборону" в пост і спровокував суперечки в мережі