Самогоноваріння у християнстві викликає багато суперечок. Одні вважають це традицією, інші — важким гріхом. Але що каже про це церква?
Священник Олексій Філюк пояснює, що самогоноваріння саме по собі — порушення закону, і це вже несе відповідальність. Але з духовної точки зору ситуація трохи складніша, повідомляє священник Олексій Філюк.
Якщо Ви виготовляєте самогон виключно для лікувальних потреб — приміром, настоюєте каштани чи трави для натирання хворих ніг або грудей, то це не вважається гріхом. Однак, коли мова йде про виробництво алкоголю з метою масового вживання, особливо для продажу — ситуація кардинально інша.
Священник стверджує, що напоєння інших людей алкоголем, особливо у великих масштабах, — це гріх, адже це пряма спокуса на чуже життя. За його словами, це можна прирівняти до морального вбивства, бо людина свідомо шкодить здоров'ю інших. Він наголосив, що в багатьох селах самогон знищив не одне життя, а продавати його взагалі — недопустимо.
Відразу у 9 областях пенсіонерам виплатять по 3 тис грн: хто саме отримав право на допомогу
Вашу квартиру оподаткують по-новому: скільки змусять платити за власне житло
Гороскоп на сьогодні 8 квітня: яким знакам Зодіаку вівторок принесе розчарування
Українці працюватимуть до глибокої старості: у Мінсоці готують нововведення
"Гріх. Не треба це робити. Трішки для здоров’я — то таке… Як от ноги натерти чи груди…"
Тобто церква допускає обмежене використання самогону як зовнішній лікувальний засіб, але категорично проти його вживання всередину чи продажу.
Отже, якщо Ви задумуєтесь про самогоноваріння, подумайте двічі - одна справа — лікування, інша — шкода ближньому.
Раніше ми повідомляли, Благовіщення 2025: нова дата, історія, традиції та народні прикмети.
Чи можна вінчатися у Великий піст: роз'яснення церкви для православних українців - детальніше на Знай.ua.
Нагадаємо, кому не можна постити у 2025: групи людей, для яких відмова від м'яса небезпечна, і що потрібно обов'язково пити.