Штори не тільки прикрашають кімнату, а й захищають від сонця, пилу та сторонніх поглядів.

Але якщо за ними не доглядати, вони швидко втратять свій вигляд і стануть справжнім пилозбірником, пише "RealSimple".

Щоб цього уникнути, варто регулярно їх чистити. Частота залежить від того, де ви живете й чи є у вас алергіки або домашні тварини. Якщо поряд дорога або будівництво, мити й пилотяжити штори треба частіше. Алергікам варто освіжати їх кожні 1-2 місяці, власникам котів і собак — кожні 3-4 місяці. В інших випадках достатньо разу на 8-12 тижнів. А ось легке пилотяжіння чи відпарювання бажано робити раз на місяць.

Нежить. Фото Freepik

Метод чищення обирайте залежно від тканини. Важкі штори краще обробляти парою. Відпарювач допоможе розгладити складки, видалити запахи та знищити мікроби, при цьому їх не треба знімати. Легкі тканини, як бавовна чи синтетика, можна прати у машинці на делікатному режимі, при температурі не вище 30°C. Перед пранням не забудьте зняти гачки й кільця! Використовуйте м’який засіб для прання, а сушити штори краще природним способом.

Популярні новини зараз

Східний гороскоп на квітень 2025: випробування, зміни та нові перспективи для знаків

ПФУ попередив пенсіонерів: встигніть у 10-денний термін

Рада дала зелене світло на примусове вилучення земель та будинків у громадян

Грошова допомога у квітні: які виплати отримуватимуть українці

Показати ще

Як прати штори. Фото: скрін youtube

Делікатні матеріали — шовк або мереживо — перуть тільки руками у теплій воді, без викручування. Після полоскання дайте їм стекти самостійно. Якщо ж на бірці зазначена хімчистка, краще не ризикуйте та віднесіть штори до фахівців.

Як прати штори. Фото: скрін youtube

Штори у ванній кімнаті теж потребують догляду. Поліестер легко очистити, замочивши його у воді з оцтом. А ще ці штори можна прати у машинці разом з рушниками.

Прання. Фото: скрін youtube

Провітрюйте приміщення й обирайте тканини з UV-захистом, якщо ваші штори постійно під сонцем. Дотримуючись простих правил, ви збережете штори чистими та продовжите їхнє життя, а ваша оселя залишиться затишною.

Раніше ми повідомляли, "Тещині" способи почистити жалюзі, не знімаючи їх з вікон: плечі "горіти" не будуть, і дружина тільки ахне.

Не мийте підлогу, якщо не хочете бути самотньою і бідною: дні тижня, коли прибирання заборонено, секрети - детальніше на Знай.ua.

Нагадаємо, "Лінивий" лайфгак для миття жалюзі: докладати зусиль практично не доведеться.