Ціни на хліб в Україні зросли на 14%, і ця тенденція продовжуватиметься через низку глобальних і внутрішніх чинників. Одним із головних факторів є зростання цін на пшеницю, спричинене посухою та зменшенням врожаїв у ключових регіонах, як-от Європа та США. Через ці несприятливі умови пропозиція зерна скорочується на фоні стабільного попиту, що штовхає ціни вгору.
Український врожай також постраждав від несприятливих погодних умов, що призвело до зниження експортного потенціалу країни. Це підвищило попит на пшеницю на внутрішньому ринку, що, своєю чергою, провокує подальше зростання цін на зерно.
Однак не лише пшениця впливає на вартість хліба. Значну частину ціни на кінцевий продукт становлять енергетичні витрати. Через регулярні відключення електроенергії та необхідність використовувати альтернативні джерела, витрати на виробництво хліба зросли у 4-5 разів. Це призвело до значного подорожчання випічки, оскільки підприємствам доводиться покривати ці додаткові витрати.
Ще одним вагомим чинником є інфляція, яка у серпні сягнула понад 7,5%. Унаслідок цього, ціни на хліб продовжуватимуть зростати, і експерти прогнозують підвищення на 2-3% щомісяця протягом наступних місяців.
Непридатним до служби загрожує мобілізація: як оскаржити висновок ВЛК за новими правилами
"Сюрприз" під ялинку: з 1 січня подорожчають одразу три комунальні послуги
Повістка змусить йти до ТЦК, а не у суд: в ухилянтів відібрали останню лазівку
Банки припинили прийом купюр у 50 та 100 доларів: що відбувається і чому
Додатково на вартість хліба впливатимуть логістичні витрати, зокрема курс гривні до долара та можливе зростання цін на нафту. Це ще більше ускладнить ситуацію для українських споживачів, тому варто очікувати подальшого підвищення вартості хлібопродуктів.
Нагадаємо, гаманці порожнітимуть зі швидкістю світла: прогноз цін на овочі в Україні
Раніше ми розповідали, що супермаркети оновили ціни на вершкове масло, молоко та сир
Також, яйця, цукор, борошно, олія: на які ціни можуть розраховувати українці восени