Період кінця літа та початку осені – найкращий час для догляду за садом. У цей період дерева, які відплодоносили та потребують особливої ​​уваги.

Для початку потрібно перекопати ділянку навколо дерева, але обережно, щоб не зачепити коріння. Це робиться для того, щоб позбавитися личинок, що залишилися в землі на зимівлю.

Другим етапом догляду є зачистка кори на гілках та стовбурі дерева за допомогою садового скребка.

Обрізання яблуні краще проводити на початку осені, у жовтні чи листопаді, коли ще немає заморозків. У серпні дерево ще сповнене циркулюючого соку і саме тому не рекомендують проводити обрізку в останній місяць літа.

Популярні новини зараз

Гороскоп на 21 листопада для всіх знаків Зодіаку: час покінчити з мотлохом у голові та справах настав

Плюс 2361 грн на картку щомісяця: хтось із пенсіонерів у 2025 році отримає солідний бонус

Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу

Пропрацював 40 років, а пенсія мізерна: у ПФУ звернулися до українців, сподобається не всім

Показати ще

Яблуня. Фото: кадр з відео

При обрізанні яблуні слід звертати увагу на приріст та вік дерева. Молоді яблуні потрібно трохи обрізати пагони, що виросли за літо. Якщо вік дерева більше 5 років, роблять середню обрізку, зменшуючи на третину міцні пагони. Якщо річний приріст невеликий (менше 30 см), то знадобиться сильне обрізання.

Обрізка яблуні. Фото: скрін Ютуб

Восени важливо прибрати і всі сухі, поламані та пошкоджені гілки. Для цього слід використовувати гострий інструмент та обрізати гілку під гострим кутом. Починаючи з вересня та жовтня необхідно обробити дерева спеціальними розчинами, щоб захистити свій сад від шкідників та хвороб. Дотримуючись цих простих правил, ви зможете забезпечити свій сад необхідним доглядом.

Нагадаємо, що не тільки від синців: як банани допоможуть швидко прибрати мурах із вашого городу.

Раніше ми повідомляли, що увагу на баклажани та помідори: городникам підказали, після чого не можна садити часник.